Danes imajo otroci že zelo zgodaj telefone. Med šolo si dopisujejo s sošolci s katerimi sedijo za isto mizo. Imajo najnovejše modele telefonov, ki obstajajo. Po navadi so telefoni še dražje od telefonov, ki jih imajo njihovi starši. Telefoni se hitro pokvarijo, saj so na njih po cele dneve, kar pomeni, da jih je treba pogosto menjavati.
Nekateri otroci imajo limit časa, kolikor lahko preživijo na telefonih, nekateri pa tega žal nimajo. Nekateri starši ne pustijo otrokom, da imajo socialna omrežja, do neke starosti, drugi pa žal nimajo niti kontrole, do tega kaj vse imajo otroci na telefonih. Dandanes obstaja že veliko različnih socialnih omrežij. Starši lahko prepovejo enega, za ostale pa sploh ne vedo.
Otroci bi morali na začetku, ko dobijo svoj prvi telefon, najprej biti primerno stari za telefon. Telefon pride prav takrat ko se otroci začnejo sami odpravljati v šolo s šolskim avtobusom. S tem, ko imajo telefon, lahko javijo staršem, da so prišli v šolo oziroma, da so prišli domov, če so starši še vedno v službi. Za te stvari otroci ne potrebujejo najpametnejših telefonov, ki obstajajo. Potrebujejo le nek navaden telefon kjer imajo lahko shranjene glavne številke, ki jih potrebujejo, in to je to.
Potem šele ko so malo starejši, si lahko privoščijo moda malo bolj pametnejši telefon. Na primer v srednji šoli. Ko začnejo srednjo šolo imajo še vedno prijatelje iz osnovne šole, s katerimi želijo obdržati stike. Tukaj lahko potem imajo socialna omrežja na telefonih preko katerih se pogovarjajo s prijatelji.
Še vedno je dobro in pomembno, da imamo nek nadzor nad otroki, saj lahko zelo hitro zaidejo. Maksimalen čas, ki ga lahko preživijo na telefonih, je še vedno dobrodošel iz strani staršev. Pomembno je le, da otroku ne damo že takoj na začetku vse. Treba je začeti postopoma in imeti nadzor, saj šola je še vedno na prvem mestu in otroci takoj najdejo nekaj s katerim se lahko zamotijo in to je lahko ravno telefon.